בעידן הנוכחי מקיף אותנו עיצוב גרפי מכל עבר, בין היתר בדפי העיתונים והאינטרנט, על כריכות ספרים, אריזות מוצרים, שלטי חוצות וכרטיסי ביקור. כיום עיצוב גרפי מבוצע על פי רוב באמצעות תוכנות מחשב, על ידי אנשי מקצוע שלמדו והוכשרו בענף ספציפי זה. אנשי המקצוע עובדים כעצמאיים או שכירים בסטודיו לגרפיקה, וכן בחברות ועסקים שונים הנדרשים לכישוריהם כמו חברות פרסום, בתי דפוס וחברות לבניית אתרים. מהו בעצם עיצוב גרפי עיצוב גרפי הינו ענף חשוב ומרכזי בעולם העיצוב והתקשורת החזותית, העוסק בעיצוב ושילוב טקסטים דמויות ודימויים בעזרת אמצעים גרפיים. זאת במטרה להעביר מסרים מסוימים באופן ברור, אסתטי ואטרקטיבי.

פעולות עיצוב גרפי מעבירות מסר מבוקש שיכול להיות למטרות אישיות, עסקיות או ציבוריות, כאשר השימוש המרבי של עיצוב גרפי הינו למטרות שיווק, פרסום וקידום של מוצרים ושירותים שונים במשק. זאת על ידי שימוש באמצעים ויזואליים שונים כמו צבעים, צורות, טקסטים, תמונות ודימויים הפועלים עם מסרים פסיכולוגיים, חברתיים ואסתטיים, וגורמים לתגובה המבוקשת בקרב המתבונן. כלומר, תגובה הממתגת את הנושא המעוצב בהתאם למסר המבוקש, בין אם מסר יוקרתי, מתקדם, איכותי או פרקטי, וגורמת למתבונן לרצות לרכוש את המוצר או השירות. טיפים לבחירת מעצב גרפי לאחר שהבנו את מהותו וחשיבותו של עיצוב גרפי, חשוב לדעת גם כיצד לזהות ולבחור במעצב גרפי טוב המתאים לצרכיכם. לפניכם רשימה של טיפים שיסיעו לכם בבחירה זו: • לא חתול בשק – חשוב לבחור איש עיצוב גרפי מנוסה ומומלץ, שביכולתו להציג בפניכם תיק עבודות מסודר ומאורגן שיסייע בהבנת סגנון עבודתו והתאמתו אליכם.

• ניסיון ספציפי בתחום הנדרש – בין אם מדובר בעיצוב אתר אינטרנט, לוגו וכרטיסי ביקור, או עיצוב אריזה למוצר. כמו כן, עדיף שלאותו מעצב יהיה ניסיון מעשי ומוכח בענף שבו אתם עוסקים, כדוגמת ענף הביגוד, תרופות, קוסמטיקה, תכשיטים, תוכנות מחשב או ראיית חשבון. • עיצוב זה לא קישוט – חשוב להבין כי מלאכת עיצוב גרפי אינה קשורה רק ביכולות וכישורים אסתטיים מפותחים של המעצב, אלא גם ביכולתו לתרגם יצירה ויזואלית למסר שיווקי ופרסומי. עליו להסביר לכם כיצד עבודתו תתרום להגדלת נתח המכירות, הגדלת תפוצת המוצר, שינוי תדמית או כל מסר ומטרה אחרת שלשמם נועד העיצוב. • הגורם הכימי – מכיוון שתחום עיצוב גרפי עוסק פעמים רבות במושגים ורעיונות מופשטים, בעת בחירת מעצב חשוב שתהיה ביניכם כימיה טובה. כלומר, תרגישו בנוח לתאר את רצונותיכם וחזונכם מול המעצב, ואילו הוא יבין את המסרים, הרעיונות, הטעם והסגנון שאליו אתם מכוונים