מעצבת גרפית בתל אביב

מה זה אומר להיות מעצבת גרפית בתל אביב

בהיות פועל בתוך הלב התרבותי והעסקי של ישראל, סטודיו עיצוב גרפי בתל אביב נדרש לעמוד בסטנדרטים עכשוויים וגבוהים במיוחד. לכן, בעת חיפוש אחר מעצבת גרפית מומלצת בתל אביב חשוב לבחור בסטודיו מוערך וחדשני, המציע קשת רחבה של שירותים רלוונטיים ומתקדמים בהתאם לצרכים שלכם, החל מעיצוב כרטיסי ביקור ולוגו ועד לבניית ועיצוב אתרים, מיתוג אסטרטגי ותכנון קמפיינים שיווקיים.

אז מה זה בדיוק עיצוב גרפי? מה הוא כולל, ואיך לבחור מעצבת גרפית בתל אביב? על כך במאמר הבא.

כשכולם יכולים – חשוב לבלוט!

בתקופה הנוכחית הכל הרבה יותר זמין ונגיש לכולם. הדבר נכון גם לתחום העיצוב הגרפי שמציע אינספור תוכנות בחינם, למשל עבור עיצוב כרטיסי ביקור, דפי אינטרנט, דפי נחיתה ועוד. אכן, עולם הפרסום של ימינו שופע בפריטי פרסום שונים המבוצעים באופן עצמאי. במצב עניינים זה, בכדי לבלוט מעל ההמון יש צורך בעבודות עיצוב גרפיות שונות מהסטנדרט, שיבלטו בנוף.

בנוסף לכך, עבודות עיצוב המבוצעות לבד אינן עולות על רמת החובבנות שניכרת בכל פרטיהן, החל מחוסר תכנון ומסר ברור, ועד לעיצוב לקוי ונטול אסטטיקה, בחירה גרועה של טקסטים ועוד. לכן, לעיתים קרובות ניסיון לעצב לבד אלמנטים גרפיים יותר מזיק לתדמית החברה מאשר מועיל.

כפועל יוצא מכך, בחירה בשירותי מעצבת גרפית מומלצת בתל אביב חשובה גם בכדי לבלוט מעל ההיצע הקיים, וגם בכדי לזכות בעבודת עיצוב מקצועית, המקדמת את יעדיה ומתאימה למאפייני מיתוג וצרכי שיווק ספציפיים.

דיאלוג חזותי מרשים עם ערך מוסף

בכדי להבין את תפקידה של מעצבת גרפית בתל אביב יש תחילה להבין מהו בכלל עיצוב גרפי. ההגדרה עיצוב גרפי מייצגת דיאלוג חזותי שיוצר רושם על הצופה, שהינו בעל ערך מוסף ומעביר מסר מבוקש. עיצוב גראפי מוצלח נדרש להיות ייחודי וחכם ולהעביר רעיון מסוים במוצר מבוקש באופן אופטימאלי. לשם הגעה ליעדים אלו יש צורך בשילוב של יכולות גראפיות גבוהות ומתקדמות, עם שפה ויזואלית אחידה המבוססת על גישת מיתוג מתאימה של מוצר, שירות והחברה שמאחוריו. למעשה, עיצוב גרפי הינו חלק מעולם התקשורת החזותית העוסק בימינו בשני היבטים – האחד גראפי מודפס או דיגיטלי והשני קונספטואלי.

שירותי עיצוב ומיתוג

בימינו מעצבת גרפית בתל אביב נדרשת להיות אמונה על מגוון רחב של שירותים, שניתן לחלקם לשלושה קטגוריות עיקריות:

 • אסטרטגיות מיתוג ושיווק– מספקות תהליך שלם של מיתוג עסקים, קמפיינים שיווקיים, קידום אתרים וברשתות חברות, יצירת שפה חזותית ועיצוב לוגו.
 • עיצוב גרפי למוצרים מודפסים– לרבות עיצוב כרטיסי ביקור, עיצוב ניירת משרדית, עיצוב אריזות למוצרים, עיטוף רכבים, מדבקות, מגנטים, עיצוב ברושורים, פליירים, כריכות ספרים, עיצוב שלטים קטלוגים וכו’.
 • עיצוב גרפי למדיה דיגיטאלית– לרבות בניה ועיצוב של אתרי אינטרנט, דפי פייסבוק, ניוזלטר, באנרים ודפי נחיתה.

מרכיבי העיצוב הגרפי

עבודת סטודיו לעיצוב גרפי בתל אביב דורשת יכולת מקצועית לשילוב טקסטים, תמונות, אלמנטים גראפיים, צבעים, צורות וכדומה. יכולת זו מבוססת על תהליך בעל מספר שלבים ומרכיבים עיקריים:

 • קונספט– כל תהליך עיצוב מתחיל בהגדרה של קונספט מבוקש והמסר שהוא נדרש להעביר לקהל היעד שלו. לשם כך יש להחליט על רעיון מרכזי מוביל, ממוקד וברור, שיעביר מסרים מבוקשים באופן מעניין, רלוונטי וחכם. את הקונספט מפתחים על בסיס מחקר ואפיון מעמיק של החברה, מוצריה ושירותיה, קהל יעד, השוק בו היא פועלת ומתחרים בתחום. כמו כן יש להבין לאיזה אמצעים ומדיות פרויקט העיצוב מיועד וליצור עבורו שפה ויזואלית אחידה מתאימה.
 • אימאג’– על בסיס רעיון מוביל יעוצב אימאג’ מרכזי מתאים, המציג באפן כללי את חזות הפרויקט המעוצב, בין היתר מבחינת סגנון, צבעים וקומפוזיציה. כמו כן חשוב לבחור באימאג’ ייחודי וממוקד שמעביר באופן ברור מסר ורעיון מבוקשים.
 • טקסטים– על בסיס האימאג’ והקונספט ייבחר פונט אחד לטקסטים ולכותרות, מתאים לאווירה ומסר מבוקשים. כמו כן יתוכנן אופן הצבת כותרים ומלל, למשל מבחינת גודלםומיקומם, הדימויים שלידם הם יוצבו, הצבע שלהם ועוד.
 • גרפיקה– כל האלמנטים השונים חוברים יחדיו בתהליך גרפי מקצועי שנעזר בתוכנת מחשב ייעודיות. התהליך שם דגש על רמת עיצוב גבוהה ונכונה שתורמת למיתוג מוצר, שירות או חברה, מעבירה מסרים מבוקשים ומניעה את קהל היעד לכדי פעולה מבוקשת בין אם חשיפה, מכירה, יצירת קשר, הרשמה ועוד.

הרבה מעבר לכישורים טכניים

חשוב להבין כי עבודתה של מעצבת גרפית טובה בתל אביב כרוכה בהרבה יותר מאשר כישורים טכניים גבוהים, בהפעלת תוכנות עיצוב ייעודיות ויכולת ליצור עיטורים נאים. עבודתה של מעצבת גרפית נדרשת ביכולות וכישורים ברמות ותחומים שונים, החל מהבנה בעולם השיווק, המיתוג והפרסום, ועד להכרת השווקים ויכולת לתרגם רעיונות ומסרים באופן חזותי, תוך כדי שילוב של טקסטים, תמונות, צבעים קומפוזיציות ואלמנטים גראפיים.

מסרים ורעיונות אלו מיועדים למגוון צרכים כמו קידום מכירות, יחסי ציבור, עיצוב ושיפור תדמית, מיתוג, פרסום ועוד. למעשה, בימינו אין כמעט סביבה שאין בה אלמנטים ועיצובים גראפיים, בין אם כפרסומות, שילוט, דפי אינטרנט, ניירת משרדית, על גבי אריזות מוצרים ועוד.

יש לציין כי עולם העיצוב הגרפי עבר בעשורים האחרונים שינויים מהותיים, ומהתמקדות בעיצוב מוצרי דפוס ששלטו בעולם בעבר בעולם השיווק, העיצוב הגרפי עבר גם למימד הווירטואלי – לרשת האינטרנט על שלל צרכי העיצוב והגרפיקה שלה. מעבר זה, לצד התקדמות ופיתוח תפיסות שיווק, גם יצר קשר ישיר בין עולם העיצוב לרעיונות העומדים מאחוריהם, הנדרשים עבור מיתוג עסקים ותכנון קמפיינים שיווקיים.

הצורך להתפרש אל מעבר לעולם העיצוב

בעבר הייתה לרוב הפרדה בין אנשי עיצוב לבין אנשי תוכנה לבין אנשי שיווק. כך למשל, היו בתי עסק שהתמחו בבניית אתרים, אחרים בקידום אתרים ואחרים בעיצובם. גישה זו הובילה לקצרי תקשורת בין הגורמים השונים ולפערים בגישות ושיטות עבודה שניכרו בתוצרים הסופיים. לכן, בימינו הגישה החלה להשתנות וניתן למצוא סטודיו לעיצוב גרפי בתל אביב כמו סטודיו הסולם, שמעניק שירות מלא של עיצוב גרפי לצד עבודות תכנות ולצד תכנון אסטרטגיות שיווק.

תהליכי מיתוג מקצועיים

אחד התחומים שאליהם מעצבים גרפים בתל אביב חדרו ובגדול, הינו כל הקשור לנושא המיתוג, העוסק בעיצוב תדמית לחברות שקהל היעד יכול להזדהות עימו. התרחבות זו נוצרה מכיוון שבימינו כל עבודה גראפית, בין אם עבור כרטיסי ביקור, לוגו או דף נחיתה, מבוססת על תדמית העסק וגישת מיתוגו. בכדי למתג עסק יש צורך בתהליך מעמיק ומורכב, מותאם לאופי החברה, תחום עיסוקה וסוג המוצרים והשירותים שהיא מציעה. כמו כן, המיתוג יתבסס על יעדי ומטרות החברה, ערכיה וחזונה, השווקים בהם היא פועלת ומאפייני קהל היעד שלה. מתוך מידע זה ייבחר שם לעסק, המסרים העיקריים שלו והרגשות שהוא יעורר בקרב קהל היעד.

כל זאת יבוא כמובן לכדי ביטוי באופן חזותי, עם שפה ויזואלית ייחודית שניכרת בכל פריטי העיצוב הגרפי – בצורתם, המלל שלהם, צבעיהם והדימויים המופיעים בהם, למשל עבור לוגו, כרטיס ביקור, שלטי חוצות, דף פייסבוק, אתר אינטרנט, פרסומות ועוד.

עיצוב נכון של לוגו

פריט מרכזי שנדרש עבורו מיתוג נכון של חברות, הינו הלוגו שלהן. לא אחת לוגו טוב ומוכר יכול להוות גורם עיקרי שמוביל את הלקוח לקנות מוצר או שירות של החברה. יחד עם זאת, יצירת לוגו טוב, מתאים ואפקטיבי אינה עניין של מה בכך, בייחוד בגלל שמדובר בסמל קטן אחד הנדרש לייצג חברה שלמה. כאן בדיוק נכנסות לתמונה יכולות מקצועיות של מעצב גרפי, היודע כיצד לתרגם שורה ארכה של אלמנטים הקשורים למותג ולתרגמם לפריט חזותי בעל צורה, גוון, קומפוזיציה ותנועה נכונים. יכולות אלו מאפשרות ליצור לוגו ייחודי, ברור ובולט, שנחרט בזיכרון הצרכנים וגורם להם להזדהות עימו.

פריטי עיצוב גרפי שלא נס לחם

לצד תפקידים חדשים הנדרשים ממעצב גרפי בתל אביב, עדיין לא נס לחן של עבודות מסורתיות בתחום כמו עיצוב כרטיסי ביקור, ניירת משרד, פלייר, שלט חוצות, פרסומות בעיתונות כתובה ועוד. יתרה מכך, הציפיות מעיצוב פריטים אלו ונוספים עלו, בהיותם נדרשים לבלוט מול תחרות עזה ולהתאים לתדמית העסק והאסטרטגיה השיווקית שלו.

לשם המחשה ניקח את כרטיס הביקור, שהיה ונותר פריט תקשורת בסיסי בעולם העסקים המחליף ידיים בכל פגישה. בכדי ליצור כרטיס ביקור שיוצר רושם ראשוני חיובי, שמושך את העין, ייחודי ואיכותי, מתאים למאפייני ותדמית העסק – יש לעבור תהליך מקצועי מעמיק. בתום התהליך יתקבל כרטיס ביקור מרשים על גבי נייר איכותי או חומר גלם ייחודי אחר.

כל זאת לצד בחירה בגוון ועיצוב נאות המייצגים את העסק ומתאימים למאפייני קהל היעד שלו.

כך למשל, יש הבדל באופן עיצוב כרטיס ביקור של עורך דין, בית מלון, חברת קוסמטיקה או חברת הייטק. בנוסף, חשוב שהמעצב יכיר את המגמות והאפשרויות העכשוויות הקיימות עבור עיצוב כרטיסי ביקור. לדוגמא, ניתן בימינו לעצב כרטיסי ביקור מפלסטיק כמו כרטיסי אשראי, כמגנט, עם הבלטות, בגוון זהב וברונזה, עם גימור מבריק או מט, על גבי נייר ממוחזר וטבעי, עם צורת ייחודית ועוד. כמו כן, יש הבדל בין עיצוב כרטיס ביקור של חברת קוסמטיקה יוקרתית הפונה לקהל מבוגר, לבין חברה הפונה לצעירים ובני נוער, ובין חברת קוסמטיקה השמה דגש על מוצרי בריאות טבעיים.  

בחירה נכונה של מעצבת גרפית בתל אביב

בעת בחירת סטודיו לעיצוב גרפי בתל אביב יש לתת את הדעת על הדגשים הבאים:

 • כפי שניתן להבין, עיצוב גרפי הינו עולם רחב ידיים הכולל אלמנטים גרפיים לצד צורכי תכנות והבנה מעניקה בעולם המיתוג והשיווק. לכן, בתור התחלה יש לבחור סטודיו שמציע שירותים מתאימים לצרכים שלכם.
 • כדאי גם להעדיף לסטודיו שמציע כמה שיותר שירותים כך שיוכל לספק מענה שלם לצרכים עכשוויים ועתידיים שלכם. כך תיחסך מכם בהמשך הטרחה בלאתר מעצב גרפי חדש ולהתחיל מולו מההתחלה את כל הליך האפיון והעיצוב.
 • חשוב לבחון את תיק העבודות של הסטודיו ולהבין אם סגנון עבודתו מתאים לכם, לאופי החברה, סוג מוצריה וקהל היעד שלה.
 • מכיוון שתחום העיצוב הגרפי מאוד דינאמי, עדיף לבחור בסטודיו עיצוב הפועל מתוך גישות חדשניות ומתקדמות, שיכול להתאים את עצמו למגמות עיצוב ותפיסה חדשות.
 • יש לבחור במעצבת גרפית מומלצת ומוכרת בתחום, שיש לכם עימה שפה משותפת, שמספקת שירות מקצועי עם יחס וליווי אישי לכל לקוח, ומקפידה על עמידה בלוחות זמנים וביעדים שהוצבו.
Call Now Button Skip to content