בשנים האחרונות הפך מיתוג למונח שגור בעולם העסקים, וכל בית עסק גדול כקטן, חדש או ותיק ומכל ענף במשק שואף למתג את עצמו. יחד עם זאת, רבים אינם מבינים , מה הוא כולל וכיצד להסתייע בו באופן נכון. אז מה זה בדיוק מיתוג מיתוג נועד לממש רעיון או מסר על ידי אמצעים רבים ושונים, ומטרתו היא לייצר תדמית מסוימת עבור עסק, חברה, מוצר או שירות, ואפילו אדם. התדמית מייצרת זהות סביב הנושא המפורסם והופכת אותו לדמות או לדימוי מוכר ומזוהה. הדמות או הדימוי מעבירים מסר, רגש או הבטחה מסוימת לציבור, בין אם אהבה, נאמנות, אמינות, יוקרה, איכות, קידמה, חדשנות, רוח נעורים או ייחודיות. הדימוי והדמות שאותם הליך מיתוג יוצר מאפשרים לציבור לזהות את המושא המפורסם, ולהבדילו ממושאים אחרים דומים בשוק.

מכאן ניתן להבין כי מיתוג הינו הליך מורכב ועמוק הדורש הגדרת יעדים ומטרות, תוכנית עבודה ואסטרטגיה שיווקית ברורה ומקיפה. את המיתוג עצמו ניתן ליישם בפועל באמצעים רבים ושונים, הכוללים בין היתר אמצעי עיצוב כמו לוגו, אתר, מוצר, אריזה או בית עסק, וכן אמצעי פרסום ברשת האינטרנט, שילוט חוצות או עיטוף רכבים. בנוסף לכך, מיתוג מושג באמצעות כתבות, כנסים, ירידים, הרצאות, פעילות חברתית, וקידום ברשתות חברתיות שונות כמו פייסבוק, בלוגים ופורומים. מיתוג עסקים וחברות מיתוג עסקים וחברות נועד לספק מענה מקיף ומדויק לתדמית הארגון, ולהשפיע על אופן התייחסות הקהל הרחב וציבור הלקוחות אל החברה.

לצורך מטרה זו יש להגדיר את המסרים, היעדים והחזון של החברה, וליצור שפה חדשה, ייחודית ובלעדית עבורה. שפה זו תבוא לידי ביטוי באופן חזותי על ידי בחירת לוגו, צבעים ודימויים המתקשרים עם החברה, ואף באופן שבו אנשיה לבושים . כמו כן, באמצעות פעילות החברה ותכניה, והמסרים שהם מעבירים. כל זאת במטרה ליצור תדמית מתאימה, חיובית, ייחודית ומוכרת לבית העסק. מיתוג עסק חדש מיתוג הינו בעל חשיבות מרובה לעסקים חדשים, שכן הוא קובע את אופן קליטתם וההתייחסות אליהם על ידי הציבור. לשם כך חשוב להגדיר את קהל היעד על צרכיו, הרגליו וטעמו, ולהעניק לעסק זהות מוגדרת וברורה. בנוסף, יש להכיר את המתחרים בענף על מנת לבדל ולייחד את העסק החדש, וליצור אסטרטגיה שיווקית מקיפה שתמתג את העסק כבר מתחילת דרכו