איך לשווק את העסק שלכם נכון – המדריך המלא לשיווק באינטרנט.

לכל עסק יש את הדרך שהוא מביא לקוחות ומניע מכירות. למרות שיש הרבה אמצעי שיווק לעשות זאת, קשה יהיה לחשוב על עסק שלא צריך שיווק אינטרנטי בימנו.

בין אם אתה בעל עסק לשיווק מכונות או בעל מסעדה, בין אם אתה שרברב או מנתח עיניים, לכל עצמאי וכל עסק נדרשת אסטרטגיית שיווק באינטרנט. במאמר הזה נראה מהם החלקים השונים של השיווק באינטרנט וכיצד לעשות את זה באופן שיביא לכם תוצאות.

נכסי האינטרנט השונים

לפני שנחליט על הדרך בה נפעל, ראשית עלינו להחליט באילו זירות יהיה משתלם לנו לפעול. כל זירה כזו היא עולם שלם של אפשרויות אבל גם של אתגרים ומכשולים שלא יתאימו לכל אחד.

אתר אינטרנט

אתר הוא הדרך הכי ישירה לתקשר עם הלקוחות שלכם. אתם אינטרנט נמצא בבעלותכם וזה מאפשר גמישות רבה בתוכן במבנה ובעיצוב שלו. אתם בונים אתר שתפור על תכנית השיווק ויכולים אפילו לבצע מכירות ישירות ממנו. יש לציין שקיימים גם קשיים. לאתר שלכם לא תהיה תנועה רבה מהיום הראשון וזה משהו שתצטרכו לדאוג לו. אתר אינטרנט יחייב אתכם גם בהשקעות רבות כגון אכסון, בנייה (תכנות), גרפיקה וכתיבת תוכן.

בסיכומו של דבר, כל עסק יוכל לעשות שימוש באתר והוא מומלץ לכולם. מה שכן, לא כל עסק צריך להשקיע את רוב המשאבים באתר. ניתן בהחלט להסתפק באתר תדמיתי צנוע אבל שבנוי טוב ונתמך על ידי מכסים אינטרנטים אחרים.

דף נחיתה

דף נחיתה הוא דף יחיד אליו מגיעים מקישור כלשהו. זה יכול להיות קישור ממומן או קישור כלשהו מרשת חברתית או כל מקום אחר באינטרנט. היתרון הבולט הוא בכך שדף הנחיתה הוא מאד מפוקס במטרה שלו ולרוב נעשה ‘אד הוק’ לצורך מתן מענה ללינק הספציפי. דפי נחיתה יצריכו השקעה בתכנון הן של מקורות ההגעה (אורגנים וממומנים) והן של הדף עצמו. דף נחיתה טוב יכול לייצר לכם הרבה המרות שיבואו לידי ביטוי ברכישות או לידים לפני רכישה.

בלוג

אנחנו מציינים בלוג בנפרד מאתר מכיוון שהוא יכול ‘לחיות’ לגמרי במנותק ממנו. בלוג מאפשר לכם לטפח נכס אינטרנטי שהוא עדיין לא מכירתי. הוא יאפשר לכם לתת לגולשים ולקוחות פוטנציאלים מידע לגבי התחום בו אתם פועלים. זה יעזור להפוך את אותם גולשים לבעלי ידע רב יותר ויוכלו אולי להתחיל ולזהות צורך למוצר או לשירות שאתם מספקים. הקישורים מהבלוג יוכלו להיות לכל נכס אינטרנטי שלכם: אתר, רשת חברתית או אפילו ערוץ יוטיוב. הבלוג משמש מעין צומת דרכים שמעלה את רמת הידע של הגולשים ושולחת אותם הלאה לרכישת ידע נוסף או קרוב יותר לביצוע רכישה.

עמוד עסקי בפייסבוק

אחת הרשתות החברתיות העיקריות היא כמובן הפייסבוק. הקמת עמוד עסקי בה מומלצת אפילו אם אין כוונה להתמקד בו. העמוד העסקי יופיע בחיפושים שונים ויאפשר לכם לתקשר עם לקוחות פוטנציאלים. לפייסבוק יש כלי שיווק מאד חזקים. ניתן להכניס תוכן בצורות שונות כולל סרטונים ותמונות. ניתן להקים קבוצות שעוסקות בנושאים קרובים לתחום של העסק. מבחינת הקמפיינים, היתרון הגדול כאן הוא יכולת פילוח של הקהל. לפייסבוק יש מידע על המשתמשים שאין לפלטפורמות אחרות כולל גוגל. אם אתם רוצים למקד שיווק לקהל היעד שלכם ולפלח אותו לפי תחביבים, מקצוע או תחומי עניין, פייסבוק הוא ה-מקום לעשות זאת.

ערוץ ביוטיוב

מכירים את הפתגם ‘תמונה שווה אלף מילים’, נכון שיש בזה משהו? בתמונה ניתן באמת להעביר הרבה מאד מידע שקשה להעביר במילים. ובכן, כמה מידע ניתן להעביר בסרטון? התשובה היא שהרבה. ולא רק מידע ניתן להעביר אלא גם תחושות ורגשות שונים. דרך סרטון תוכלו להציג ללקוחות פוטנציאלים את עצמכם, את הצוות שלכם או אפילו את השירות שאתם מציעים. רמת הקשב והעניין בסרטון היא פי כמה גבוהה מזו של קריאת תוכן שיווקי למשל.

הפלטפורמה המובילה לסרטונים היא כמובן היוטיוב. למעשה, ניתן למסחר את הסרטונים עצמם ולהרוויח מהפרסום עליהם. בתור עסק, תוכלו להיות בצד שמפרסם ביוטיוב ויש לכך הרבה יתרונות. ראשית, תוכלו לטרגט מודעות לסרטונים שכבר בנושא שלכם. שנית, המודעה שלכם יכולה להיות ממש סרטון מתוך הערוץ שלכם. זה יכול להביא לכם הרבה טראפיק לערוץ. מתוך הערוץ והסרטונים השונים תוכלו להכווין תנועה קרוב יותר למכירה או המרה, לכיוון דף נחיתה או אפילו האתר עצמו.

אסטרטגיית שיווק וקידום

אסטרטגיית השיווק באינטרנט דומה מאד לשיווק רגיל. מתחילים ממטרות ותקציב ומנסים לבדוק כיצד למקסם אותו. לפני שמוציאים כסף, חשוב לעשות סקר שוק. באינטרנט, סקר השוק הטוב ביותר הוא מחקר מילות המפתח. זוהי פעולה שמגלה לנו מה אנשים מחפשים שיכול להיות רלוונטי מבחינת ההיצע של העסק שלנו. כמו כן מגלה המחקר הזה מה הן מילות המפתח שיהיה לנו קל לטרגט בערוצים השונים.

 במהלך השיווק באינטרנט, נצטרך לקבל החלטות לגבי שיווק אורגני וממומן. זה נכון כמעט לכל סוג שיווק ולכל פלטפורמה.

קידום אורגני

המטרה של קידום אתרים אורגני זה לפתח אתת הנכס האינטרנטי (אתר, בלוג, ערוץ יוטיוב) באופן כזה שיתברג בתוצאות החיפוש. היתרון הוא שהתנועה עצמה לא תעלה לנו כסף. החסרון הוא שהתהליך לוקח זמן עד שהוא עובד ודורש השקעה כספית ראשונית.

קידום ממומן

כמעט בכל פלטפורמה שהיא, נוכל לקנות מודעות או חשיפה של האתר או הדף או הערוץ שלנו. היתרון הוא שזהו פרסום מאד זמין. בחיסרון הוא כמובן בכך שנאלץ לשלם עבו כל פרסום שכזה. זוהי צורת פרסום שיכולה להיות אפקטיבית אם יש לנו יכולת טובה להמיר תנועה של גולשים לביצוע רכישות.